VITAJTE NA STRÁNKACH
  Gymnázia M.R. Štefánika v Košiciach!

  VEĽVYSLANECTVO MLADÝCH


  xxx

   

  Vážení žiaci,

   

  agentúra Star production pripravila v poradí 11. ročník projektu Veľvyslanectvo mladých.

  Projekt je určený študentom stredných a vysokých škôl.  Súčasťou projektu je aj prezentácia škôl víťazných projektov. Uzávierka prihlášok a projektov je 15. marca 2020.

  Téma pre stredné školy: Kultúrno-spoločenský alebo ekonomický rozvoj tvojho mesta či okolia

   

  Prečo sa zapojiť do projektu: Projekt veľvyslanectvo mladých je podporovaný diplomatmi z rôznych krajín, vysokoškolskými pedagógmi a podnikateľmi nadnárodných spoločností. Víťaz sa na rok stáva veľvyslancom mladých. Okrem zaujímavých cien bude môcť víťaz svoj vlastný projekt zameraný na skvalitnenie verejného priestoru, prípadne kultúrno-spoločenského život aj zrealizovať.

   

  Žiaci sa so svojimi projektami môžu zameriavať na čokoľvek, čo prispeje ku skvalitneniu života mladých ľudí v ich meste. Na všetko, čo vo vybraných mestách chýba, alebo by malo fungovať inak, lepšie. Na projekty súvisiace s výstavbou, rekonštrukciou, projekty kultúrne, športové, informačné alebo charitatívne. Na všetko, čo možno označiť ako verejnoprospešné pre študentov stredných a vysokých škôl.

  Žiakov majú motivovať nielen zaujímavé ceny, ale tiež možnosť stretnúť sa s významnými predstaviteľmi viacerých krajín – s veľvyslancami pôsobiacimi na Slovensku.

   

  Svoje prihlášky s vypracovaným projektom v slovenskom a anglickom, prípadne v inom cudzom  jazyku posielajte na lubica.janegova@starproduction.sk, prípadne vyplňte formulár priamo na web stránke.

   

  Osobnej prezentácie pred porotou sa zúčastní šesť najlepších autorov projektov, z ktorých porota určí troch víťazov. Absolútny víťaz získa titul Veľvyslanec mladých. Prezentácia projektov je naplánovaná na 4. júna 2020 v hoteli DoubleTree by Hilton Bratislava od 10.00 hod.

   

  Pre žiakov sú pripravené atraktívne ceny – študijné pobyty, jazykové kurzy, návšteva európskeho parlamentu, platené stáže, stáže na veľvyslanectvách a iné zaujímavé ceny.