VITAJTE NA STRÁNKACH
  Gymnázia M.R. Štefánika v Košiciach!

  OZNAM O PREBIEHAJÚCICH ZBIERKACH / POĎAKOVANIE


  xxx

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  POĎAKOVANIE

  Zvieratká z Malej farmy ďakujú žiakom a učiteľom našej školy za všetky vyzbierané veci. :-)

   

   

  ZBIERKA PRE PSÍ ÚTULOK

  Milí žiaci, mnohí z vás majú doma verného priateľa, ktorý na vás oddane čaká a pri príchode domov vás víta vrtením chvostíka a radostným poskakovaním. Áno, uhádli ste, je to PES. Pes najvernejší priateľ človeka. Keď som uvažovala nad tou vetou, napadla mi otázka, či to platí aj naopak: "Človek najvernejší priateľ psa". Verím, že v mnohých prípadoch táto veta platí, no existencia psích útulkov, hovorí sama za seba.


  Nie každý psík má domov a starostlivého pána (majiteľa). Tieto psíky, ktoré to šťastie nemajú sa ocitnú často na ulici alebo, a to je ten lepší prípad, v útulkoch. Hlavne teraz v tomto povianočnom období sa to deje vo zvýšenej miere. Nezodpovední a povrchní ľudia, ktorí nemajú vypestovanú zodpovednosť a empatiu, jednoducho vyhodia psa, ktorý ich už omrzel, na ulicu. V útulkoch to psíky nemajú až také zlé, lebo iní ľudia, ktorí majú našťastie zvieratká radi sa o takýchto psíkov starajú, ale lásku v rodine im to nevynahradí. Chýba im každodenné pohladenie, milé slovo, maznanie sa, spoločné hry.


  Nájdu sa dobrí ľudia, ktorí si psíka z útulku adoptujú alebo si ho aspoň občas zoberú na pár týždňov domov, preto by som vás chcela vyzvať, ak máte doma nejaké staré deky, nepotrebné pelechy, koberce, misky alebo potraviny ako ryža, cestoviny, psie konzervy, granule, poproste vašich rodičov, aby s vami šli do niektorého psieho útulku v okolí Košíc a urobte radosť aj opusteným psíkom.
  Ak nemáte čas, doneste tieto veci a potraviny do školy a my ich za vás do útulku odvezieme.
  Hláste sa u p. učiteľky Bozuľovej

   

  ZBER VRCHNÁČIKOV

  Milí kolegovia, milí žiaci, vážení rodičia vyzývame vás na zber vrchnáčikov z PET fliaš. Nazbierané vrchnáčiky odovzdávame psíkom v útulku. Vrchnáčiky môžete vhadzovať do kontajnera pri vchode do budovy školy alebo do škatúľ na chodbách.

   

  ZBER PLASTOVÝCH FLIAŠ

  Milí žiaci, vzhľadom na to, že aj v našej škole sa vyhadzuje veľa plastových fliaš, ktoré prispievajú k environmentálnej záťaži nášho sveta, rozhodli sme sa, že ich budeme separovať. Na chodbách sa nachádzajú zatiaľ dva kontajnery na plasty, žiadame vás preto, aby ste plasty nehádzali do košov v triedach, ale vhadzovali ich do kontajnerov so žltým vekom na chodbách. Jeden
  kontajner je umiestnený na hornej chodbe a druhý na dolnej chodbe.