VITAJTE NA STRÁNKACH
  Gymnázia M.R. Štefánika v Košiciach!

  MODELOVÉ ZASADNUTIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU 12.10.2018


  xxx

   

  12. októbra 2018 sa naši frankofóni zúčastnili už piateho ročníka modelového zasadania Európskeho parlamentu, ktoré sa tento rok uskutočnilo v priestoroch Ekonomickej univerzity v Bratislave. 14 študentov druhého až štvrtého ročníka bilingválnej sekcie a oktávy si opäť vyskúšalo, aké je to byť europoslancom. Po voľbách a zvolení si predsedu sa popasovali s francúzskym textom deklarácie, ktorú predtým v jednotlivých politických frakciách pripomienkovali a upravili. Výsledkom bolo rozhodnutie Európskleho parlamentu, na základe ktorého sa, okrem iného, sídlo tejto inštitúcie presunulo na Slovensko, do Dobrej Nivy.

  Aktivity sa zúčastniko i viacero významných hostí: jeho Excelencia, pán Christophe Leonzi, veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku, pán Miroslav Mikolášik, europoslanec, pán Robert Hajšel, riaditeľ Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku, pán Rudolf Kucharčík, dekan Fakulty medzinárodných vzťahov EUBA, pán Radovan Gura, riaditeľ IUFS a hlavne pán Lukáš Macek, riaditeľ európskeho campusu vysokej školy Sciences Po v Dijone, ktorý je každoročne dušou projektu.

   

  V rámci voľného času sme sa prešli po nočnej Kráske na Dunaji, niektorí výtečníci slávnostne pred Devínom priajli slovanské krstné mená, do novej školskej mikiny sme sa pokúsili obliecť aj M. R. Štefánika (bezúspešne, veľkosť 50XL na tohto « velikána » sme, žiaľ, nemali), raňajky sme si dali, stále v duchu národných buditeľov, u Lajčiho Štúra. A to už nespomíname slovensko-izraelskú bilaterálnu komunikáciu a (len vďaka 30-minútovému meškaniu národného železničného dopravcu) celovagónové oslavy 19. výročia narodenia veľacteného M. Mojmíra G., ktorému týmto z celôho srdca blahoželáme. Fotogaléria

   

  Zopár odkazov na túto udalosť, kde môžete vidieť i nás z Lacáku:

  Mládež si vyskúšala prácu europoslancov

  Študenti poslancami