VITAJTE NA STRÁNKACH
  Gymnázia M.R. Štefánika v Košiciach!

  IT TECHNOLÓGIE NA HODINÁCH FRANCÚZŠTINY


  xxx

   

  Moderné technológie nás v súčasnosti obklopujú naozaj na každom kroku. Výnimkou nie sú ani hodiny francúzskeho jazyka, kde máme možnosť, v rámci projektu Digiškola, do ktorého sa naša škola pred časom zapojila, využívať napr. tablety a ich príslušenstvo, interaktívnu tabuľu, notebook, atď.

   

  Intenzívne nám pomáhajú pri počúvaní s porozumením a interaktívnych testoch napr. na stránkach RFI (Radio France Internationale) a zároveň pri príprave na medzinárodnú skúšku DELF z francúzskeho jazyka, ktorú je možné na základe dohôd s Francúzskou Alianciou Košice a Francúzskym inštitútom v Bratislave vykonávať priamo na našej škole v úrovniach A1, A2, B1 a B2 SERR (Spoločný európsky referenčný rámec pre jazykové znalosti).

   

  Na týchto hodinách je dokonca možné pracovať aj so smartfónmi, prípadne posluchové cvičenia vypracovávať aj individuálne pomocou slúchadiel. Ak si chceme otestovať naše vedomosti hravou formou, používame platformu Kahoot, s ktorou si stále užijeme kopec zábavy. Ideme s dobou a baví nás to! Fotogaléria

  :)

   

  Text pripravila a hodiny viedla: Miriam Nohajová Frištiková