VITAJTE NA STRÁNKACH
  Gymnázia M.R. Štefánika v Košiciach!

  DARUJ KÚSOK TEPLA


  xxx

   

  Denne stretávame desiatky ľudí bez domova. Niektorými pohŕdame na vlakovej stanici, podaktorým hodíme drobné mince do plechovky pri nohách, no o mnohých, ktorí prebývajú u príbuzných, v nocľahárňach alebo v ruinách starých budov, ani netušíme.

   

  Navyše nie všetci ľudia na ulici prišli o strechu nad hlavou vlastnou vinou. Zima býva pre týchto ľudí mimoriadne ťažká a každý rok niekoľko z nich príde o život.


  Pomoc pre tých, ktorí to najviac potrebujú, môže vyzerať všelijako. Najviac oslabené skupiny ľudí však práve v aktuálnom ročnom období najviac ocenia kúsok tepla, ktoré im môže poskytnúť pre niekoho už nepotrebné zimné oblečenie, prikrývka, deka či spacák.

   

  Práve túto myšlienku pred tromi rokmi začali netradičným, ale mimoriadne úspešným spôsobom realizovať dobrovoľníci v Prešove a v Košiciach sa k nim od štvrtka, 20. decembra 2018 radi pridáme. Kampaň pod holým nebom „Daruj kúsok tepla ...“ pod záštitou mestskej časti Košice - Staré mesto a Agentúry Bocatius predstavuje "vešiak pomoci", vlastne takú netypickú skriňu záchrany hlavne pre ľudí bez domova.

   

  Keď im je zima, aby si z tohto vešiaka jednoducho zobrali teplú bundu, kabát, rukavice či šál, ktoré do pasáže medzi Hlavnou a Poštovou ulicou (v podchode pri kníhkupectve Panta Rhei) prinesú ľudia, ktorí už tieto veci nevyužijú, nepotrebujú alebo len chcú skrátka prispieť na dobrú vec.


  Svoju dobrovoľnícku činnosť ponúkli i žiaci Gymnázia Milana Rastislava Štefánika na Námestí L. Novomeského 4 v Košiciach, ktorí svojou účasťou priamo na mieste zbierky budú spočiatku nepotrebné veci od občanov preberať, umiestňovať na vešiaky a poskytovať informácie týkajúce sa charitatívnej kampane. Pokiaľ vám osud ľudí bez domova nie je ľahostajný, svojim dobrým skutkom vo forme darovania čistých a nezničených vecí môžete každodenne prispieť od štvrtka, 20. decembra, kedy sa od 15. hodiny charitatívna kampaň spustí. Vešiak je k dispozícii neobmedzene a umožňuje odovzdanie vecí spôsobom „zaves a odíď smiley“, zastaviť sa teda môžete kedykoľvek. 

   

  V neposlednom rade môžete pomôcť najmä všímavosťou, ľudskosťou či informovanosťou ľudí bez domova o mieste, ktoré im môže podať pomocnú ruku, pretože i „Človek bez domova je v prvom rade človek.“