VITAJTE NA STRÁNKACH
  Gymnázia M.R. Štefánika v Košiciach!

  2% Z VAŠICH DANÍ


  xxx

   

   

  Píšem Vám ako absolvent Gymnázia M. R. Štefánika a spoluzakladateľ občianskeho združenia LACák - Lacák Alumni Club, združenia, ktoré sme založili ako absolventi, ktorí majú našu školu radi a chcú jej pomôcť rozvíjať sa.
   

  Gymnázium M. R. Štefánika (ďalej GMRŠ) je na slovenské pomery kvalitná škola (takmer žiadna nezamestnanosť absolventov / 100% kvalifikácia pedagógov / úspechy študentov v súťažiach / absolventi na významných pozíciách vo svete). 
  V medzinárodnom prostredí sa ale slovenské školstvo nachádza na konci rebríčkov. Navyše so zhoršujúcou sa vyhliadkou. GMRŠ ako jeho súčasť je tým taktiež ovplyvňované.

   

  Práve preto sme sa rozhodli ako absolventi zakročiť a vytvoriť OZ LACák na podporu školy a jej pedagógov.

  V roku 2018 sme naštartovali nasledovné aktivity:

  1. Absolventi školy majú možnosť dobrovoľne prispievať 1% príjmu mesačne, aby sme vedeli podporiť a rozvíjať školu, učiteľov a žiakov. Zatiaľ sme vyzbierali 1200-, eur a diskutujeme so školou, ako tieto prostriedky čo najlepšie využiť.
  2. Rozbehli sme Týždeň reality - akciu na ktorej prezentovalo život po škole viac ako 50 absolventov aj neabsolventov Lacáku.
  3. Organizujeme prednášky pre žiakov školy, na ktoré pozývame ako prednášajúcich absolventov GMRŠ z praxe a odborníkov z rôznych oblastí.

   

  Všetko v našom  voľnom čase, samozrejme bez nároku na odmenu. Veľa aktivít vieme a budeme robiť naďalej zadarmo. A budú fungovať.

   

  A veľa vecí zadarmo robiť nevieme. Stoja peniaze, úsilie ľudí, ktorých potrebujeme zaplatiť, hmotných vecí, ktoré potrebujeme nakúpiť.

   

  Preto sa na Vás obraciame s ponukou na podporu cez:

  1.    2% z Vašich daní - viď. priložené tlačivá: formulár na 2% pre GMRŠ, potvrdenie od zamestnávateľa

  2.    1% z Vášho mesačného príjmu - viď. dokument Podporujem LACák.

   

  V prípade otázok ma kontaktujte na gala.adam@gmail.com

   

  S pozdravom

  Adam Gala

  Absolvent GMRŠ v Košiciach